اخبار

انواع کانکس

انواع کانکس

آشنایی با انواع کانکس می تواند جذابیت های خاصی را با خود به همراه داشته باشد. کانکس ها از جمله سازه های پیش ساخته به حساب می آیند. که توانسته اند در دنیای کنونی امروزی، مزایای بسیار زیادی را برای انسان ها فراهم آورند. زیرا این سازه ها در حال حاضر در صنعت ساختمان توانسته اند جایگاه بسیار مهمی را به خود اختصاص دهند. این مسئله را نیز باید به خاطر داشته باشید. که انواع مختلفی از این کانکس ها طراحی و به بازار عرضه شده اند.

انواع کانکس و کاربرد آن

انواع مختلفی از انواع کانکس ها وجود دارد. که این مسئله خود مخاطب را ایجاب می کند. با امکانات، ویژگی ها و البته قیمت های متفاوتی از کانکس روبرو شود. اگر سوالی در این زمینه ذهن شما را به خود مشغول کرده می توانید به بخش تماس با ما مراجعه کنید. تا کارشناسان کانکس کار راد سازه معمار اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند. و راهنمایی های دقیقی را برای خرید کانکس ها، ارائه دهند.

انواع کانکس مسکونی

در حال حاضر کانکس مسکونی خود به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. که هرکدام از آنها عبارتند از کانس های ویلایی و کانس های خانه های از پیش ساخته شده. هر کدام از این کانکس ها از امکانات رفاهی همچون اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام برخوردار می باشند. امروزه مشاهده کانکس های ویلایی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و مورد استفاده مهندسان بیشماری قرار می گیرد.

این نوع از سازه ها تقریبا 75 درصد از فرآیند ساخت را از قبل صورت داده اند. و به نوعی در کاهش آلودگی محیط زیست نقشی موثر ایفا می کنند. البته از این مسئله نباید غافل شوید که بهره گیری از این سازه ها باعث می شود. تا زودتر از آن چیزی که تصور می کنید نتیجه نهایی را دریافت کنید.

انواع کانکس های خدمات شهری

مطمئنا این نوع از کانکس ها را به وفور در سطح شهر دیده‌اید. نمونه ای بارز از آن وجود دارد. بخش اعظمی از این کانکس ها را در سطح شهر بانک شهر به خود اختصاص داده است. این کانکس ها وظیفه ارائه خدمات را بر عهده دارند. از آنها در راستای ارائه خدمات به مراجعات مردمی و شهروندان استفاده می‌کنند. به طور کلی این نوع کانکس ها برای آن دسته از افرادی که در یک مجموعه به انجام کارهایشان می پردازند کاربرد زیادی دارد.

کاربردهای دیگر کانکس های خدمات شهری

فروشگاه ها، فست فودهای سیار، کافی شاپ ها، ایستگاه های اتوبوس، مترو و حتی عابر بانک می توانند برای ارائه خدمات به مشتریان خود به سراغ کانکس های شهری بروند. جالب اینجاست کانکس های رستورانی دارای آشپزخانه ای با تمامی تجهیزات می باشند. آنها از تمامی امکانات آشپزخانه ای مانند سرویس بهداشتی، لوله کشی گرم و سرد، محل طبخ غذا، یخچال و… برخوردارند.

انواع کانکس های کارگاهی

از دیگر انواع کانکس ها می توان به کانکس کارگاهی اشاره کرد. این دسته از کانکس ها همانطور که از اسمش پیداست اغلب در پروژه های کارگاهی و تولید و یا پروژه های ساختمانی و عمرانی مورد استفاده قرار می گیرد. البته نباید از کارخانجات غافل شد. کارخانجات از جمله طرفداران پرو پا قرص این قبیل کانکس ها هستند. آنها در راستای اقامت دادن پرسنل، کارگران، نیروی کار و حتی نیروهایی که در شب مشغول به فعالیت هستند از کانکس استفاده می کنند. البته در برخی از موارد نگهداری تجهیزات کارگاهی و یا مصالح ساختمانی را به عهده کانکس می گذارند.

انواع کانکس نگهبانی

اتاقکی که اکثرا در کارخانجات، پادگان ها، ادارات، شرکت ها، سازمان ها، و جاهایی که برای حفظ و برقراری امنیت نیاز به نگهبان و حراست فیزیکی دارند تولید و استفاده می گردد. همچنین در این کانکس ها برای این که نگهبان دید خوب و روشنی به محیط اطراف داشته باشد. باید در آن پروژکتوری را تعبیه نمایند. اگر بخواهیم به مقایسه ای از کانکس های موجود در بازار بپردازیم. باید بگوییم کانکس های گروهی بسیار ساده تر بوده و از فضاهای خالی بیشتری برخوردارند.

انواع کانکس اداری

این روزها با توجه به پیشرفت های صورت گرفته از کانکس اداری که با ویژگی ها و مشخصات مختلفی در بازار موجود است. و موجب شده تا آن را به دسته های مختلفی تقسیم کنند. تحت عنوان کانکس آفیس نیز یاد می شود. درواقع شما این نوع از کانکس ها را باید براساس ابعاد، امکانات و تجهیزات و حتی تعداد طبقات و… به انواع مختلفی دسته بندی نمائید.

انواع کانکس فروشگاهی

از این سازه ها برای استفاده در بازار موقت، نمایشگاه ها، مراکز فروش میوه و تره بار و… استفاده می شود. همچنین در مدارس هم می توان برای فروش تغزیه به دانش آموزان از این نوع سازه استفاده کرد استفاده نمود. در بازارچه های موقت نیز به عنوان یک غرفه ی فروش از این کانکس ها استفاده می گردد. این دسته از کانکس ها به عنوان کانکس های ارزان شناخته می شوند. و می توانند بسیار شبیه به کانتینر هستند.

کانکس مدرسه

اگر سری به استان کرمانشاه و شهر سرپل ذهاب بزنید مطمئنا با کانکس های مدرسه روبرو خواهید شد. کانکس هایی که در راستای تعلیم و آموزش مورد استفاده قرار می گیرند. این کانکس ها نه تنها برای مناطقی که به واسطه سیل یا زلزله دچار تخریب شده اند مورد استفاده قرار می گیرد. بلکه برای مناطق روستایی و عشایری و البته مناطق محروم، مدارسی را به وجود می آورند. این دسته از کانکس ها می تواند با تعداد کلاس های مختلف و همچنین ابعاد متفاوت طراحی و تولید شوند. از ساختاری دو لایه برخوردارند. و در بین دو لایه آن معمولا از عایق حرارتی و صدا استفاده می شود.

کانکس سرویس بهداشتی

محال است کانکس سرویس بهداشتی را ندیده و یا از آن استفاده نکرده باشید. این نوع از کانکس ها را می توان از جمله پرکاربردترین کانکس های موجود در بازار دانست. به راحتی می توانید آن را در مناطق مختلف مانند معابر عمومی شهر، مساجد، پارک ها، ساختمان های نیمه کاره، دانشگاه، بین راه شهرها و… مشاهده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید